Menu

Børn årgang 2014

Børn årgang 2014

Fodboldtræning for alle fodboldglade piger og drenge årgang 2014. Vi leger og øver med bolden og spiller kamp. Vi tager også ud til stævner med de børn, der vil det.

Vi træner kun 1 gang om ugen i vinter:

Søndag 10.00-11.00 frem til 1. april

Kontingentet udgør 850 kr. årligt og opkræves med 425 kr. i april/maj og 425 kr. i september.

Ind- og udmeldelse skal foregå via hjemmesiden under punktet "Om klubben". Der er løbende optagelse – og der er mulighed for at være med til træningen et par gange, inden man melder sig ind. 

Følg med på vores gruppe på Facebook: AIA FODBOLD ÅRGANG 2014 (https://www.facebook.com/groups/334525673761830/)   

 

 

Holdets stab

Træner
profil
Signe Dahl Iversen
Træner
profil
Christian Hansen
Træner
ingen pic
Jesper Wulff Greisen
Træner
ingen pic
Lasse Hein Bønnelykke
Træner
profil
Simon Rytter

Spillerliste

profil
Albert Basic Poulsen
ingen img
Alfred Kolding
ingen img
Alfred Murmand Hansen
profil
August Ørting Buhl
profil
Benjamin Munk Nielsen
profil
Benjamin Mølgaard Hansen
ingen img
Bjørn Romme Thomsen Casals
ingen img
Calvin Ib Foss Vincents Foss
profil
Conrad Nor Haugaard Faurholt
ingen img
Elliot V Pofler Lorenzen
profil
Frederik Rytter Lützen
profil
Frederik Thiim Harder
profil
Jacob Strunge
ingen img
Jonas Lading
profil
Lauge Dahl Sunesen
profil
Lauge Ravn Christensen
profil
Lawand Jammu
profil
Lukas Storm
profil
Magnus Brøgger
ingen img
Malte Degn Dalby
profil
Malthe Andersen
ingen img
Marius Vadsholt
profil
Mathias Johan Foged Törnlycke
profil
Mikkel Balle Therkelsen
profil
Milas Seliger Brill
ingen img
Nohr Loft
ingen img
Oskar Daugaard Gram
profil
Oskar Valdemar Espersen
ingen img
Sebastian Frøslev Andersen
ingen img
Sebastian Hein Bønnelykke
ingen img
Silas Jacobsen
profil
Simon wulff Greisen
ingen img
Sune Mortensen
ingen img
Teodor Kjeldgaard Nielsen
profil
Tobias Kahl Pedersen
profil
Viggo Krogsøe
ingen img
Viktor Kvisgaard
ingen img
Viktor Sloth Faaborg
ingen img
Vildfred Kjeldgaard Nielsen
profil
Wilfred Deleuran Kjeldmand
profil
William Schmidt Mortensen

Næste kampU8 Drenge A Kunstgræs (2014) 5M (5./6. feb) • Pulje 39

Hjemme mod
HEI
6. feb
Kl. 11.00
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
U8 Drenge A Kunstgræs (2014) 5M (5./6. feb) - Pulje 39

Næste kampU8 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (5./6. feb) • Pulje 44

Hjemme mod
Aabyhøj IF
6. feb
Kl. 13.00
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
U8 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (5./6. feb) - Pulje 44

Næste kampU8 Drenge C Kunstgræs(2014) 5M (5./6. feb) • Pulje 49

Hjemme mod
tst Fodbold
5. feb
Kl. 10.30
Robotize Park (ASA kunstgræs)
U8 Drenge C Kunstgræs(2014) 5M (5./6. feb) - Pulje 49

Næste kampU8 Drenge C Kunstgræs(2014) 5M (5./6. feb) • Pulje 51

Ude mod
BMI
6. feb
Kl. 13.00
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
U8 Drenge C Kunstgræs(2014) 5M (5./6. feb) - Pulje 51

KampprogramU8 Drenge A Region 3 Futsal (2014) - (16/1-2022) • Pulje 22

Januar 2022

Nr. Bjært/Strandhuse IF
Spillet
Ude
Torsted Hallen Hal 2

AIA/Tranbjerg (1)

FC Skanderborg (1)
Spillet
Ude
Torsted Hallen Hal 2

AIA/Tranbjerg (B) (2)

AIA/Tranbjerg (1)
Spillet
Hjemme
Torsted Hallen Hal 2

FC Skanderborg (1)

AIA/Tranbjerg (B) (2)
Spillet
Hjemme
Torsted Hallen Hal 2

FC Skanderborg (B) (2)

FC Skanderborg (B) (2)
Spillet
Ude
Torsted Hallen Hal 2

AIA/Tranbjerg (1)

AIA/Tranbjerg (B) (2)
Spillet
Hjemme
Torsted Hallen Hal 2

Nr. Bjært/Strandhuse IF

AIA/Tranbjerg (1)
Spillet
Hjemme
Torsted Hallen Hal 2

AIA/Tranbjerg (B) (2)

KampprogramU8 Drenge C Region 3 Futsal (2014) - (16/1-2022) • Pulje 23

Januar 2022

VRI (U9 Pi. B)
Spillet
Ude
Spektrum Odder, Hal 1

AIA/Tranbjerg (2)

AIA/Tranbjerg (1)
Spillet
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 1

VRI (U7 Dr.)

AIA/Tranbjerg (2)
Spillet
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 1

Nr. Bjært/Strandhuse IF

Sabro IF
Spillet
Ude
Spektrum Odder, Hal 1

AIA/Tranbjerg (1)

AIA/Tranbjerg (2)
Spillet
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 1

AIA/Tranbjerg (1)

AIA/Tranbjerg (1)
Spillet
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 1

Nr. Bjært/Strandhuse IF

VRI (U7 Dr.)
Spillet
Ude
Spektrum Odder, Hal 1

AIA/Tranbjerg (2)

VRI (U9 Pi. B)
Spillet
Ude
Spektrum Odder, Hal 1

AIA/Tranbjerg (1)

Sabro IF
Spillet
Ude
Spektrum Odder, Hal 1

AIA/Tranbjerg (2)

KampprogramU8 Drenge A Kunstgræs (2014) 5M (5./6. feb) • Pulje 39

Februar 2022

AIA/Tranbjerg
6. feb
Kl. 11.00
Hjemme
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

HEI

Ry Fodbold
6. feb
Kl. 11.30
Ude
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

AIA/Tranbjerg

VRI
6. feb
Kl. 12.30
Ude
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

AIA/Tranbjerg

KampprogramU8 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (5./6. feb) • Pulje 44

Februar 2022

AIA/Tranbjerg
6. feb
Kl. 13.00
Hjemme
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

Aabyhøj IF

ASA, Aarhus
6. feb
Kl. 13.30
Ude
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

AIA/Tranbjerg

Silkeborg IF
6. feb
Kl. 14.30
Ude
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

AIA/Tranbjerg

KampprogramU8 Drenge C Kunstgræs(2014) 5M (5./6. feb) • Pulje 49

Februar 2022

AIA/Tranbjerg (2)
5. feb
Kl. 10.30
Hjemme
Robotize Park (ASA kunstgræs)

tst Fodbold

VRI
5. feb
Kl. 11.00
Ude
Robotize Park (ASA kunstgræs)

AIA/Tranbjerg (2)

AIA/Tranbjerg (2)
5. feb
Kl. 11.30
Hjemme
Robotize Park (ASA kunstgræs)

ASA, Aarhus (1)

KampprogramU8 Drenge C Kunstgræs(2014) 5M (5./6. feb) • Pulje 51

Februar 2022

BMI
6. feb
Kl. 13.00
Ude
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg (1)

AIA/Tranbjerg (1)
6. feb
Kl. 13.30
Hjemme
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

FC Skanderborg

Brædstrup IF
6. feb
Kl. 14.00
Ude
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg (1)