Menu
Nyheder 23. november kl. 12:05
BRAVIDA bliver navnesponsor på vores nye Kunstgræsbane
Nyheder
23. oktober kl. 16:24 Klubhuset og Café AIA åbner søndag 25/10 2020
Nyheder
20. september kl. 17:06 Revideret Corona-protokol
Nyheder
14. september kl. 20:10 50 års jubilæum
Nyheder
10. september kl. 18:44 Hvordan bliver jeg kontaktperson for mit barn ?
Klubbens kommende kampe
December 2020
3.
torsdag
18.00
HEI
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 34
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
AIA/Tranbjerg
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
5.
lørdag
13.15
Stensballe IK
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4-Vinterturnering (2002-2003) 11M • Pulje 5
Stensballe Hallen
AIA/Tranbjerg
Stensballe Hallen
6.
søndag
09.00
Søften GF
Herrer
U10
U10 Drenge C Region 3 Futsal (2011) - (6/12-2020) • Pulje 39
Søften Kultur- og Idrætscenter
AIA/Tranbjerg (2)
Søften Kultur- og Idrætscenter
6.
søndag
09.30
Gedved IF
Herrer
U10
U10 Drenge C Region 3 Futsal (2011) - (6/12-2020) • Pulje 38
Gedved Hallen - Indendørs
AIA/Tranbjerg (1)
Gedved Hallen - Indendørs
6.
søndag
09.41
AIA/Tranbjerg
Herrer
U9
U9 Drenge C Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 43
Østbirk Hallen 1
Daugaard IF
Østbirk Hallen 1
6.
søndag
09.48
AIA/Tranbjerg (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C Region 3 Futsal (2011) - (6/12-2020) • Pulje 39
Søften Kultur- og Idrætscenter
Solbjerg IF
Søften Kultur- og Idrætscenter
6.
søndag
10.06
AIA/Tranbjerg (1)
Herrer
U10
U10 Drenge C Region 3 Futsal (2011) - (6/12-2020) • Pulje 38
Gedved Hallen - Indendørs
FC Skanderborg (1)
Gedved Hallen - Indendørs
6.
søndag
10.06
Bredballe IF
Herrer
U9
U9 Drenge C Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 43
Østbirk Hallen 1
AIA/Tranbjerg
Østbirk Hallen 1
6.
søndag
10.20
Stilling IF
Herrer
U9
U9 Drenge C Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 43
Østbirk Hallen 1
AIA/Tranbjerg
Østbirk Hallen 1
6.
søndag
10.21
IF Lyseng
Herrer
U10
U10 Drenge C Region 3 Futsal (2011) - (6/12-2020) • Pulje 39
Søften Kultur- og Idrætscenter
AIA/Tranbjerg (2)
Søften Kultur- og Idrætscenter
6.
søndag
10.24
AIA/Tranbjerg (1)
Herrer
U10
U10 Drenge C Region 3 Futsal (2011) - (6/12-2020) • Pulje 38
Gedved Hallen - Indendørs
Gedved IF
Gedved Hallen - Indendørs
6.
søndag
10.39
AIA/Tranbjerg (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C Region 3 Futsal (2011) - (6/12-2020) • Pulje 39
Søften Kultur- og Idrætscenter
Søften GF
Søften Kultur- og Idrætscenter
6.
søndag
10.56
Daugaard IF
Herrer
U9
U9 Drenge C Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 43
Østbirk Hallen 1
AIA/Tranbjerg
Østbirk Hallen 1
6.
søndag
11.00
FC Skanderborg (1)
Herrer
U10
U10 Drenge C Region 3 Futsal (2011) - (6/12-2020) • Pulje 38
Gedved Hallen - Indendørs
AIA/Tranbjerg (1)
Gedved Hallen - Indendørs
6.
søndag
11.54
AIA/Tranbjerg
Herrer
U9
U9 Drenge B Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 41
Egelund Idrætscenter
ASA, Aarhus
Egelund Idrætscenter
6.
søndag
12.08
Helsted Fremad IF
Herrer
U9
U9 Drenge B Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 41
Egelund Idrætscenter
AIA/Tranbjerg
Egelund Idrætscenter
6.
søndag
12.36
ASA, Aarhus
Herrer
U9
U9 Drenge B Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 41
Egelund Idrætscenter
AIA/Tranbjerg
Egelund Idrætscenter
6.
søndag
12.50
AIA/Tranbjerg
Herrer
U9
U9 Drenge B Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 41
Egelund Idrætscenter
Helsted Fremad IF
Egelund Idrætscenter
6.
søndag
13.00
Nørremarkens fS (U21)
Kvinder
Senior
U21 Kvinder Futsal (6/12-2020) • Pulje 1
KHIF Hallen
AIA/Tranbjerg (U21)
KHIF Hallen
6.
søndag
13.33
AIA/Tranbjerg (U21)
Kvinder
Senior
U21 Kvinder Futsal (6/12-2020) • Pulje 1
KHIF Hallen
Helsted Fremad IF (U18 Pi. Liga 3)
KHIF Hallen
6.
søndag
13.51
Romalt IF (U21)
Kvinder
Senior
U21 Kvinder Futsal (6/12-2020) • Pulje 1
KHIF Hallen
AIA/Tranbjerg (U21)
KHIF Hallen