Menu

Fodboldskoler

       FODBOLDSKOLELEDER

Kasper Laursen

mail: laursenkd@gmail.com

tlf.: 27112894

                                 



Mini Fodboldskolen:
Kim Frandsen
Tlf: 5194 5727
Mail: frandsensport@outlook.dk


Mini Fodboldskolen:
Kim Primdahl Larsen
Tlf: 5230 1412
Mail: kim@primdahl-larsen.dk


  DBU Pigeraketten:
Henrik Thor
Tlf: 2525 2242
Mail: thor.jensen@privat.dk

Nyheder I går kl. 17:06
Revideret Corona-protokol
Nyheder
26. august kl. 07:45 Gør som Anton - støt kunstgræsbanen
Nyheder
10. august kl. 22:11 Pigeraketten 14/8 20 aflyses pga. udviklingen i COVID-19 smittetrykket i Aarhus
Nyheder
06. august kl. 18:29 Vigtig info om sæsonstart efterår 2020
Nyheder
08. juli kl. 23:41 Jubilæumsreception for AIA-Tranbjergs Damer 26/9 2020
Klubbens kommende kampe
September 2020
21.
mandag
18.00
FC Skanderborg
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 749
Fælleden - Øvre
AIA/Tranbjerg
Fælleden - Øvre
21.
mandag
18.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 35 år 11 mands • Kreds 2
Grønløkke Stadion
Viby IF
Grønløkke Stadion
21.
mandag
18.00
BMI (1)
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 11 mands • Kreds 8
Malling Skole
AIA/Tranbjerg
Malling Skole
21.
mandag
18.00
Harlev IK
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 7 mands • Kreds 22
Næshøj Idrætscenter
AIA/Tranbjerg
Næshøj Idrætscenter
21.
mandag
19.00
Hornslet IF
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands • Kreds 18
Hornslet Kunstgræsbane
AIA/Tranbjerg
Hornslet Kunstgræsbane
23.
onsdag
17.45
Galten FS
Herrer
U12
U12 Drenge B1 (2009) 8M - Efterår 2020 • Pulje 51
Jutlander Bank Park
AIA/Tranbjerg
Jutlander Bank Park
23.
onsdag
18.15
AIA/Tranbjerg (1)
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 144
Grønløkke Stadion
VSK Aarhus
Grønløkke Stadion
23.
onsdag
18.15
Brædstrup IF
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår 2020 • Pulje 315
Brædstrup Stadion
8 mandsbanen
AIA/Tranbjerg
Brædstrup Stadion
8 mandsbanen
23.
onsdag
18.15
Ry Fodbold
Kvinder
K+29
K+29 7M - Efterår 2020 • Pulje 321
INOX Park
AIA/Tranbjerg
INOX Park
24.
torsdag
18.15
Harlev IK (1)
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 145
Næshøj Idrætscenter
AIA/Tranbjerg (2)
Næshøj Idrætscenter
26.
lørdag
10.00
AIA/Tranbjerg
H 4
Herrer
U12
U12 Drenge C (2009) 5M - Efterår 2020 • Pulje 498
VSK Aarhus
Bane 3.2 (8M)
ASA, Aarhus
H 5
VSK Aarhus
Bane 3.2 (8M)
Dommeromk. H 2
26.
lørdag
10.00
AIA/Tranbjerg
Kvinder
U11
U11 Piger B (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 210
Grønløkke Stadion
Skødstrup SF
Grønløkke Stadion
26.
lørdag
10.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U10
U10 Drenge C (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 546
Aabyhøj Stadion
Aabyhøj IF (1)
Aabyhøj Stadion
26.
lørdag
10.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U8
U8 Drenge A (2013) 5M - Efterår 2020 • Pulje 613
Invita Arena, Skæring
Helsted Fremad IF
Invita Arena, Skæring
26.
lørdag
10.00
AIA/Tranbjerg
Kvinder
U8
U8 Piger B (2013) 5M - Efterår 2020 • Pulje 762
Jutlander Bank Park
Virring Fodbold
Jutlander Bank Park
26.
lørdag
10.30
Solbjerg IF
Kvinder
U8
U8 Piger B (2013) 5M - Efterår 2020 • Pulje 762
Jutlander Bank Park
AIA/Tranbjerg
Jutlander Bank Park
26.
lørdag
10.40
AIA/Tranbjerg
H 4
Herrer
U12
U12 Drenge C (2009) 5M - Efterår 2020 • Pulje 498
VSK Aarhus
Bane 3.2 (8M)
VSK Aarhus
H 3
VSK Aarhus
Bane 3.2 (8M)
Dommeromk. H 2
26.
lørdag
10.40
Aabyhøj IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 546
Aabyhøj Stadion
AIA/Tranbjerg
Aabyhøj Stadion
26.
lørdag
11.00
Stilling IF
Herrer
U8
U8 Drenge A (2013) 5M - Efterår 2020 • Pulje 613
Invita Arena, Skæring
AIA/Tranbjerg
Invita Arena, Skæring
26.
lørdag
11.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U8
U8 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2020 • Pulje 645
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng (2)
Lyseng Idrætspark
26.
lørdag
11.20
HOG Hinnerup
Kvinder
U11
U11 Piger B (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 210
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg
Grønløkke Stadion
26.
lørdag
11.40
IF Lyseng (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2020 • Pulje 645
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg
Lyseng Idrætspark
26.
lørdag
12.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 13
Grønløkke Stadion
Hørning IF
Grønløkke Stadion
26.
lørdag
13.00
AIA/Tranbjerg
livescore
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Grønløkke Stadion
FC Horsens
Grønløkke Stadion
26.
lørdag
13.20
VSK Aarhus
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 13
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg
Grønløkke Stadion
26.
lørdag
15.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 39
Grønløkke Stadion
Stilling IF
Grønløkke Stadion
27.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U9
U9 Drenge B (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 577
Buskelundskolen
Solbjerg IF
Buskelundskolen
27.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg
Kvinder
U10
U10 Piger B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 732
INOX Park
FC Skanderborg
INOX Park
27.
søndag
10.40
Stilling IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 595
Viby Idrætspark - kunstgræs
AIA/Tranbjerg
Viby Idrætspark - kunstgræs
27.
søndag
10.40
Ry Fodbold
Kvinder
U10
U10 Piger B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 732
INOX Park
AIA/Tranbjerg
INOX Park
27.
søndag
11.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U10
U10 Drenge B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 525
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng (1)
Lyseng Idrætspark
27.
søndag
11.20
Stavtrup IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 577
Buskelundskolen
AIA/Tranbjerg
Buskelundskolen
27.
søndag
11.20
AIA/Tranbjerg
Herrer
U9
U9 Drenge C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 595
Viby Idrætspark - kunstgræs
Stilling IF (1)
Viby Idrætspark - kunstgræs
27.
søndag
11.40
IF Lyseng (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 525
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg
Lyseng Idrætspark
27.
søndag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Hasselager Hallen
AIA/Tranbjerg
Hasselager Hallen
27.
søndag
12.30
Brabrand IF
Omkl. 1
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2002-03) 11M - efterår 2020 • Pulje 355
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Bane 3
AIA/Tranbjerg
Omkl. 2
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Bane 3