Menu

Børn årgang 2012

Børn årgang 2012

Holdet betegnes som U08 i foråret 2020 og U09 fra efteråret 2020 under DBU.

 

Vi træner onsdag 17:30 til 18:30 og lørdag fra 9 - 10.

 

Vi kombinerer øvelser, leg og spil med fodbolden i centrum og deltager i stævner når muligheden er der. Alle fodboldglade drenge og piger årgang 2012 er velkommen!

 

Følg gerne med på vores Facebook gruppe "AIA FODBOLD ÅRGANG 2012" https://www.facebook.com/groups/214641435707765

 

Kontingentet udgør 850 kr. årligt og opkræves med 425 kr. i april/maj og 425 kr. i september.

Ind- og udmeldelse skal foregå via hjemmesiden under punktet "Om klubben".

                                                    

Mvh. BØRNEUDVALGET

 

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Charlotte Skovgaard Sørensen
Træner
profil
Niels Fogh Nielsen
Træner
ingen pic
Claus Møll

Næste kampU9 Drenge B Kunstgræs (2012) 5M (28-29/11) • Pulje 22

Hjemme mod
Odder IGF (1)
29. nov
Kl. 11.00
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
U9 Drenge B Kunstgræs (2012) 5M (28-29/11) - Pulje 22

Næste kampU9 Drenge C Kunstgræs (2012) 5M (28-29/11) • Pulje 27

Hjemme mod
Kolt/Hasselager IF
29. nov
Kl. 09.00
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
U9 Drenge C Kunstgræs (2012) 5M (28-29/11) - Pulje 27

Næste kampU9 Drenge B Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 41

Hjemme mod
ASA, Aarhus
6. dec
Kl. 11.54
Egelund Idrætscenter
U9 Drenge B Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) - Pulje 41

Næste kampU9 Drenge C Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 43

Hjemme mod
Daugaard IF
6. dec
Kl. 09.41
Østbirk Hallen 1
U9 Drenge C Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) - Pulje 43

Spillerliste

ingen img
Albert Krabbe Lindgaard
ingen img
Alexander Flink Mikkelsen
profil
Alexander Storgaard
profil
Elias Boel Møll
ingen img
Elias Pugdal Vanghøj
profil
Elias Søby Öcal
ingen img
Hudayfa Saled
profil
Konrad Stormfeldt Hansen
profil
Lauge Nørskov Ebbesen
ingen img
Liam Bill
ingen img
Louie Rosenberg-Theill
profil
Louis Issa
profil
Mads Elkjær Kristiansen
profil
Malte Staack Christensen
ingen img
Malthe Eriksen-Kjelsen
ingen img
Malthe Gade Bisgaard
profil
Malthe Vesterby Sørensen
profil
Mathias Hjorth Kokholm
ingen img
Mathias Kopp Fechtenburg
ingen img
Mikkel Jæger Nørbjerg Stefanek
profil
Mikkel Nørgaard Nielsen
profil
Philip Gundertofte Hansen
profil
Sigurd Skovgaard Carstensen
profil
Yusuf can Mert

KampprogramU9 Drenge B Kunstgræs (2012) 5M (28-29/11) • Pulje 22

November 2020

AIA/Tranbjerg
29. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

Odder IGF (1)

TMG
29. nov
Kl. 11.30
Ude
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
29. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

BMI

KampprogramU9 Drenge C Kunstgræs (2012) 5M (28-29/11) • Pulje 27

November 2020

AIA/Tranbjerg
29. nov
Kl. 09.00
Hjemme
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

Kolt/Hasselager IF

Stavtrup IF
29. nov
Kl. 09.30
Ude
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
29. nov
Kl. 10.00
Hjemme
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

BMI

KampprogramU9 Drenge B Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 41

December 2020

AIA/Tranbjerg
6. dec
Kl. 11.54
Hjemme
Egelund Idrætscenter

ASA, Aarhus

Helsted Fremad IF
6. dec
Kl. 12.08
Ude
Egelund Idrætscenter

AIA/Tranbjerg

ASA, Aarhus
6. dec
Kl. 12.36
Ude
Egelund Idrætscenter

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
6. dec
Kl. 12.50
Hjemme
Egelund Idrætscenter

Helsted Fremad IF

KampprogramU9 Drenge C Region 3 Futsal (2012) - (6/12-2020) • Pulje 43

December 2020

AIA/Tranbjerg
6. dec
Kl. 09.41
Hjemme
Østbirk Hallen 1

Daugaard IF

Bredballe IF
6. dec
Kl. 10.06
Ude
Østbirk Hallen 1

AIA/Tranbjerg

Stilling IF
6. dec
Kl. 10.20
Ude
Østbirk Hallen 1

AIA/Tranbjerg

Daugaard IF
6. dec
Kl. 10.56
Ude
Østbirk Hallen 1

AIA/Tranbjerg