Menu
Nyheder fra 2022 30. september kl. 14:49
Nyt fra kunstgræsbanen
Nyhedsarkiv
11. juni kl. 13:40 Bak op om Tranbjerg Ugen fra 12/6 2022
Nyhedsarkiv
02. juni kl. 19:11 U13 og U14 drenge tager i aften på tur til Holland
Nyheder fra 2022
29. april kl. 12:58 Kom og se det ny-renoverede stadion
Nyheder fra 2022
23. marts kl. 18:21 Referat fra Generalforsamlingen 2022
Klubbens kommende kampe
Oktober 2022
6.
torsdag
17.15
FFD Kralupy
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2022 • Pulje 275
Holme Skole
AIA/Tranbjerg
Holme Skole
6.
torsdag
17.30
Aabyhøj IF
Omklædning 2
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2008) 11M - efterår 2022 • Pulje 536
Aabyhøj Stadion
Stadion
AIA/Tranbjerg
Omklædning 1
Aabyhøj Stadion
Stadion
8.
lørdag
10.00
AGF, Aarhus
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 546
AGF's anlæg - Fredensvang
Bane 4 (kunst)
AIA/Tranbjerg (2)
AGF's anlæg - Fredensvang
Bane 4 (kunst)
8.
lørdag
10.15
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (2012) 8M - Efterår 2022 • Pulje 35
Grønløkke Stadion
BK 22
Grønløkke Stadion
8.
lørdag
10.15
AIA/Tranbjerg
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2010) 8M - efterår 2022 ombryd • Pulje 996
Grønløkke Stadion
Ry Fodbold
Grønløkke Stadion
8.
lørdag
10.30
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (2015) 5M - Efterår 2022 • Pulje 645
SuperBrugsen Kolt Park
Aabyhøj IF (1)
SuperBrugsen Kolt Park
8.
lørdag
10.40
AIA/Tranbjerg (2)
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 546
AGF's anlæg - Fredensvang
Bane 4 (kunst)
IF Lyseng
AGF's anlæg - Fredensvang
Bane 4 (kunst)
8.
lørdag
10.40
Harlev IK
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 545
Søndervangskolen
AIA/Tranbjerg (1)
Søndervangskolen
8.
lørdag
11.00
AIA/Tranbjerg
Omkl. 4
-
Herrer
U9
U9 Drenge C (2014) 5M - Efterår 2022 • Pulje 598
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kunstgræs Vest, mod petanque (8M eller 2x5M)
Hørning IF
Omkl. 4
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kunstgræs Vest, mod petanque (8M eller 2x5M)
8.
lørdag
11.00
Aabyhøj IF (2)
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (2015) 5M - Efterår 2022 • Pulje 645
SuperBrugsen Kolt Park
AIA/Tranbjerg
SuperBrugsen Kolt Park
8.
lørdag
11.20
AIA/Tranbjerg (1)
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 545
Søndervangskolen
Stavtrup IF (2)
Søndervangskolen
8.
lørdag
11.30
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 648
Grønløkke Stadion
Galten FS
Grønløkke Stadion
8.
lørdag
11.30
AIA/Tranbjerg
-
Kvinder
U12
U12 Piger C (2011) 8M - Efterår 2022 • Pulje 152
Grønløkke Stadion
Odder IGF (1)
Grønløkke Stadion
8.
lørdag
11.40
TMG
Omkl. 4
-
Herrer
U9
U9 Drenge C (2014) 5M - Efterår 2022 • Pulje 598
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kunstgræs Vest, mod petanque (8M eller 2x5M)
AIA/Tranbjerg
Omkl. 4
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kunstgræs Vest, mod petanque (8M eller 2x5M)
8.
lørdag
12.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (2015) 5M - Efterår 2022 • Pulje 616
Grønløkke Stadion
VSK Aarhus
Grønløkke Stadion
8.
lørdag
13.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2022 • Pulje 81
Grønløkke Stadion
JAI, Aarhus (1)
Grønløkke Stadion
8.
lørdag
13.20
tst Fodbold
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (2015) 5M - Efterår 2022 • Pulje 616
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg
Grønløkke Stadion
8.
lørdag
14.00
Helsted Fremad IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger A (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 720
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg
Grønløkke Stadion
8.
lørdag
15.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2022 • Pulje 19
Grønløkke Stadion
IFSK
Grønløkke Stadion
8.
lørdag
15.00
AIA/Tranbjerg
HHT
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4(2004-05) 11/9M-efterår 22 ombryd • Pulje 368
Grønløkke Stadion
IF Lyseng
Grønløkke Stadion
8.
lørdag
15.20
AIA/Tranbjerg
-
Kvinder
U10
U10 Piger A (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 720
Grønløkke Stadion
Lystrup IF
Grønløkke Stadion
9.
søndag
10.00
ASA, Aarhus
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2008) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 561
Koncenton Park (ASA)
AIA/Tranbjerg
Koncenton Park (ASA)
9.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (2012) 8M - Efterår 2022 • Pulje 1
Grønløkke Stadion
FC Skanderborg
Grønløkke Stadion
9.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (2014) 5M - Efterår 2022 • Pulje 576
Stilling Skole
ASA, Aarhus (2)
Stilling Skole
9.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg (2)
Omklædning 5
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (2014) 5M - Efterår 2022 • Pulje 577
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
Bane 5
Odder IGF
Omklædning 6
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
Bane 5
9.
søndag
10.00
Kolt/Hasselager IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 307
SuperBrugsen Kolt Park
AIA/Tranbjerg (2)
SuperBrugsen Kolt Park
9.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 307
SuperBrugsen Kolt Park
IF Lyseng (5)
SuperBrugsen Kolt Park
9.
søndag
10.00
BMI (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 308
Egelund Idrætscenter
AIA/Tranbjerg (4)
Egelund Idrætscenter
9.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 308
Egelund Idrætscenter
Stilling IF (1)
Egelund Idrætscenter
9.
søndag
10.15
AIA/Tranbjerg (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 307
SuperBrugsen Kolt Park
Kolt/Hasselager IF (2)
SuperBrugsen Kolt Park
9.
søndag
10.15
Kolt/Hasselager IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 307
SuperBrugsen Kolt Park
AIA/Tranbjerg (1)
SuperBrugsen Kolt Park
9.
søndag
10.15
AIA/Tranbjerg (4)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 308
Egelund Idrætscenter
BMI (2)
Egelund Idrætscenter
9.
søndag
10.15
BMI (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 308
Egelund Idrætscenter
AIA/Tranbjerg (3)
Egelund Idrætscenter
9.
søndag
10.30
Kolt/Hasselager IF (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 307
SuperBrugsen Kolt Park
AIA/Tranbjerg (2)
SuperBrugsen Kolt Park
9.
søndag
10.30
Kolt/Hasselager IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 307
SuperBrugsen Kolt Park
AIA/Tranbjerg (1)
SuperBrugsen Kolt Park
9.
søndag
10.30
BMI (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 308
Egelund Idrætscenter
AIA/Tranbjerg (4)
Egelund Idrætscenter
9.
søndag
10.30
BMI (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 308
Egelund Idrætscenter
AIA/Tranbjerg (3)
Egelund Idrætscenter
9.
søndag
10.40
Aabyhøj IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (2014) 5M - Efterår 2022 • Pulje 576
Stilling Skole
AIA/Tranbjerg (1)
Stilling Skole
9.
søndag
10.40
Riis Tebstrup IF
Omklædning 5
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (2014) 5M - Efterår 2022 • Pulje 577
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
Bane 5
AIA/Tranbjerg (2)
Omklædning 6
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
Bane 5
9.
søndag
10.40
AIA/Tranbjerg
-
Kvinder
U10
U10 Piger C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 737
Invita Arena, Skæring
VSK Aarhus
Invita Arena, Skæring
9.
søndag
10.45
AIA/Tranbjerg (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 307
SuperBrugsen Kolt Park
IF Lyseng (6)
SuperBrugsen Kolt Park
9.
søndag
10.45
AIA/Tranbjerg (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 307
SuperBrugsen Kolt Park
Kolt/Hasselager IF (3)
SuperBrugsen Kolt Park
9.
søndag
10.45
AIA/Tranbjerg (4)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 308
Egelund Idrætscenter
Stilling IF (2)
Egelund Idrætscenter
9.
søndag
10.45
AIA/Tranbjerg (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 308
Egelund Idrætscenter
BMI (3)
Egelund Idrætscenter
9.
søndag
11.15
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2011) 8M - Efterår 2022 • Pulje 73
Grønløkke Stadion
Kolt/Hasselager IF
Grønløkke Stadion
9.
søndag
11.20
HEI
-
Kvinder
U10
U10 Piger C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 737
Invita Arena, Skæring
AIA/Tranbjerg
Invita Arena, Skæring
9.
søndag
11.30
AIA/Tranbjerg (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2017) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 346
Grønløkke Stadion
IF Lyseng (2)
Grønløkke Stadion
9.
søndag
11.30
AIA/Tranbjerg (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2017) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 346
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (3)
Grønløkke Stadion
9.
søndag
11.45
IF Lyseng (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2017) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 346
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (2)
Grønløkke Stadion
9.
søndag
12.00
AIA/Tranbjerg (3)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2017) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 346
Grønløkke Stadion
Brabrand IF
Grønløkke Stadion
9.
søndag
12.00
IF Lyseng (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2017) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 346
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (1)
Grønløkke Stadion
9.
søndag
12.15
AIA/Tranbjerg (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2017) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 346
Grønløkke Stadion
IF Lyseng (1)
Grønløkke Stadion
9.
søndag
12.15
IF Lyseng (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2017) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 346
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (3)
Grønløkke Stadion
9.
søndag
12.30
AIA/Tranbjerg (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2017) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 346
Grønløkke Stadion
Brabrand IF
Grønløkke Stadion
9.
søndag
13.00
AIA/Tranbjerg (1)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (2015) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 371
Grønløkke Stadion
Brædstrup IF
Grønløkke Stadion
9.
søndag
13.15
AIA/Tranbjerg (2)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (2015) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 371
Grønløkke Stadion
SIF Assentoft
Grønløkke Stadion
9.
søndag
13.15
AIA/Tranbjerg (1)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (2015) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 371
Grønløkke Stadion
FC Skanderborg
Grønløkke Stadion
9.
søndag
13.30
Brædstrup IF
-
Kvinder
U8
U8 Piger (2015) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 371
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (2)
Grønløkke Stadion
9.
søndag
13.45
FC Skanderborg
-
Kvinder
U8
U8 Piger (2015) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 371
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (2)
Grønløkke Stadion
9.
søndag
14.00
Odder IGF
-
Kvinder
U8
U8 Piger (2015) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 371
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (1)
Grønløkke Stadion
9.
søndag
14.15
Odder IGF
-
Kvinder
U8
U8 Piger (2015) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 371
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (2)
Grønløkke Stadion
9.
søndag
14.15
SIF Assentoft
-
Kvinder
U8
U8 Piger (2015) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 371
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (1)
Grønløkke Stadion
9.
søndag
16.00
AIA/Tranbjerg
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2022 • Pulje 275
Grønløkke Stadion
CAF IF
Grønløkke Stadion
10.
mandag
17.30
Fuglebakken KFUM (4)
-
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2022 • Pulje 145
Ellehøjskolen
AIA/Tranbjerg (2)
Ellehøjskolen
10.
mandag
17.30
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands • Kreds 16
Grønløkke Stadion
tst Fodbold
Grønløkke Stadion
10.
mandag
18.00
Aarhus 1900
-
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 7 mands • Kreds 20
Fort Langenæs
AIA/Tranbjerg
Fort Langenæs
11.
tirsdag
18.00
ACFC (U18)
-
Kvinder
U16
U16 Piger C (2007) 8M - Efterår 2022 • Pulje 101
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
AIA/Tranbjerg
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
11.
tirsdag
20.00
BMI
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2022 • Pulje 275
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
AIA/Tranbjerg
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
12.
onsdag
17.15
AIA/Tranbjerg
-
Kvinder
U12
U12 Piger C (2011) 8M - Efterår 2022 • Pulje 152
Grønløkke Stadion
BK 22
Grønløkke Stadion
12.
onsdag
17.30
AIA/Tranbjerg (1)
Omklædning 6
-
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2022 • Pulje 145
Grønløkke Stadion
Bane 2 A 7/8 mands bane
Stilling IF
Omklædning 4
Grønløkke Stadion
Bane 2 A 7/8 mands bane
12.
onsdag
19.10
IF Lyseng
6
-
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 7 mands • Kreds 20
Lyseng Idrætspark
Kunstbane
AIA/Tranbjerg
5
Lyseng Idrætspark
Kunstbane