Menu
Nyheder 03. april kl. 22:11
Kontingentbetaling - Ændring af betalingskort
Nyhedsarkiv
18. januar kl. 17:15 Indkaldelse til Generalforsamling Oldboys 8/2 2024
Nyhedsarkiv
29. december kl. 11:24 Nytårstræf i Klubhuset 31/12 23 kl. 11-14
Nyhedsarkiv
02. november kl. 20:10 2. divisionsbold på Grønløkke 4/11 23 kl. 14:00
Nyhedsarkiv
22. oktober kl. 19:53 Indvielse af kunstgræsbanen 28/10 2023
Klubbens kommende kampe
Maj 2024
22.
onsdag
17.30
Odder IGF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 41
Spektrum Odder
Bane 7 - 7-mands
AIA/Tranbjerg
Spektrum Odder
Bane 7 - 7-mands
22.
onsdag
18.15
AIA/Tranbjerg
2 - 1
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 313
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
Stilling IF (1)
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
22.
onsdag
19.00
AIA/Tranbjerg
Omklædning 9
4 - 2
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 7 mands 2023-24 • Kreds 18
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
Bane 8 B kunstgræs væk bane 1
Aabyhøj IF
Omklædning 8
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
Bane 8 B kunstgræs væk bane 1
22.
onsdag
19.00
AIA/Tranbjerg
Omklædning 4
-
Kvinder
Senior
Kvinde C1 (+15) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 302
Grønløkke Stadion
Bane 2 B 7/8 mands bane mod kunstbane
IF Lyseng
Omklædning 5
Grønløkke Stadion
Bane 2 B 7/8 mands bane mod kunstbane
22.
onsdag
19.30
AIA/Tranbjerg
Omklædning 7
UHT
Herrer
M+32
M+32 7:7 - Forår 2024 • Pulje 151
Grønløkke Stadion
Bane 2 A 7/8 mands bane væk kunstbane
Nim IF
Omklædning 6
Grønløkke Stadion
Bane 2 A 7/8 mands bane væk kunstbane
23.
torsdag
17.30
AIA/Tranbjerg
Omklædning 7
-
Herrer
U11
U11 Drenge C2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 27
Grønløkke Stadion
Bane 1 A 7/8 mands bane væk kunstbane
Kolt/Hasselager IF
Omklædning 6
Grønløkke Stadion
Bane 1 A 7/8 mands bane væk kunstbane
23.
torsdag
18.00
Ry Fodbold
-
Kvinder
U11
U11 Piger B1 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 63
INOX Park
AIA/Tranbjerg
INOX Park
24.
fredag
17.30
Odder IGF (2)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 640
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
AIA/Tranbjerg
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
25.
lørdag
10.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 6
Grønløkke Stadion
Sejs Svejbæk IF (U10)
Grønløkke Stadion
25.
lørdag
10.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U10
U10 Drenge C1 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 28
Grønløkke Stadion
Lisbjerg FC
Grønløkke Stadion
25.
lørdag
10.00
Kolt/Hasselager IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge C1 (2015) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 56
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg
Grønløkke Stadion
25.
lørdag
10.00
ASA, Aarhus
6
-
Herrer
U8
U8 Drenge C2 (2016) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 143
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 4.1
AIA/Tranbjerg
6
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 4.1
25.
lørdag
10.20
AIA/Tranbjerg
6
-
Herrer
U8
U8 Drenge C2 (2016) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 143
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 4.1
Korsholm IF
6
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 4.1
25.
lørdag
10.40
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U9
U9 Drenge C1 (2015) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 56
Grønløkke Stadion
TMG
Grønløkke Stadion
25.
lørdag
11.00
AIA/Tranbjerg
6
-
Herrer
U8
U8 Drenge C2 (2016) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 143
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 4.1
ASA, Aarhus
6
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 4.1
25.
lørdag
11.15
AIA/Tranbjerg
-
Kvinder
U13
U13 Piger C1 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 50
Grønløkke Stadion
Sabro IF
Grønløkke Stadion
25.
lørdag
11.20
Korsholm IF
6
-
Herrer
U8
U8 Drenge C2 (2016) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 143
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 1
AIA/Tranbjerg
6
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 1
25.
lørdag
12.45
FC Skanderborg
-
Herrer
U12
U12 Drenge B1 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 35
Vestergadeanlægget
Følabanen B1
AIA/Tranbjerg
Vestergadeanlægget
Følabanen B1
25.
lørdag
13.30
Samsø IK
-
Herrer
U13
U13 Drenge C1 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 11
Tranebjerg Stadion
AIA/Tranbjerg
Tranebjerg Stadion
26.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 3
Grønløkke Stadion
Aabyhøj IF
Grønløkke Stadion
26.
søndag
10.00
BK 22
-
Herrer
U10
U10 Drenge B2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 18
Søndervangskolen
AIA/Tranbjerg
Søndervangskolen
26.
søndag
10.00
ASA, Aarhus (3)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 7
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (1)
Grønløkke Stadion
26.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg (1)
7
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 52
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.1
ASA, Aarhus (1)
7
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.1
26.
søndag
10.00
ASA, Aarhus (2)
7
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 52
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.2
AIA/Tranbjerg (2)
7
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.2
26.
søndag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U8
U8 Drenge B1 (2016) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 96
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
AIA/Tranbjerg
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
26.
søndag
10.15
ASA, Aarhus (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 7
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (2)
Grønløkke Stadion
26.
søndag
10.15
AIA/Tranbjerg (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 7
Grønløkke Stadion
Aabyhøj IF (1)
Grønløkke Stadion
26.
søndag
10.15
ASA, Aarhus (4)
7
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 52
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.2
AIA/Tranbjerg (1)
7
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.2
26.
søndag
10.30
AIA/Tranbjerg (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 7
Grønløkke Stadion
Aabyhøj IF (2)
Grønløkke Stadion
26.
søndag
10.30
AIA/Tranbjerg (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 7
Grønløkke Stadion
ASA, Aarhus (1)
Grønløkke Stadion
26.
søndag
10.30
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U8
U8 Drenge B1 (2016) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 96
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
ASA, Aarhus
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
26.
søndag
10.40
ASA, Aarhus (1)
7
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 52
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.2
AIA/Tranbjerg (2)
7
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.2
26.
søndag
10.40
AIA/Tranbjerg (1)
7
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 52
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.3
ASA, Aarhus (2)
7
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.3
26.
søndag
10.40
Hatting-Torsted Fodbold
-
Kvinder
U9
U9 Piger B1 (2015) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 165
Aabyhøj Stadion
Kunstgræs B
AIA/Tranbjerg
Aabyhøj Stadion
Kunstgræs B
26.
søndag
10.55
AIA/Tranbjerg (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 7
Grønløkke Stadion
Aabyhøj IF (1)
Grønløkke Stadion
26.
søndag
10.55
Aabyhøj IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 7
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (1)
Grønløkke Stadion
26.
søndag
10.55
AIA/Tranbjerg (2)
7
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 52
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.2
IF Lyseng (5)
7
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.2
26.
søndag
11.00
Harlev IK
-
Herrer
U8
U8 Drenge B1 (2016) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 96
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
AIA/Tranbjerg
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
26.
søndag
11.10
AIA/Tranbjerg (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 7
Grønløkke Stadion
ASA, Aarhus (2)
Grønløkke Stadion
26.
søndag
11.10
ASA, Aarhus (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 7
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (2)
Grønløkke Stadion
26.
søndag
11.10
IF Lyseng (5)
7
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 52
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.2
AIA/Tranbjerg (1)
7
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.2
26.
søndag
11.20
AIA/Tranbjerg
-
Kvinder
U9
U9 Piger B1 (2015) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 165
Aabyhøj Stadion
Kunstgræs A
Aabyhøj IF (1)
Aabyhøj Stadion
Kunstgræs A
26.
søndag
11.25
AIA/Tranbjerg (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 7
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (1)
Grønløkke Stadion
26.
søndag
11.25
AIA/Tranbjerg (2)
7
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 52
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.4
ASA, Aarhus (4)
7
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Kunst 2.4
26.
søndag
12.30
VSK Aarhus
I 1
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 9
Vejlby/Risskov Centret
Bane 12 (Kunstgræs)
AIA/Tranbjerg
27
Vejlby/Risskov Centret
Bane 12 (Kunstgræs)
26.
søndag
12.30
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U8
U8 Drenge B2 (2016) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 105
Grønløkke Stadion
IF Lyseng (3)
Grønløkke Stadion
26.
søndag
13.00
BMI (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 9
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg (4)
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
13.00
BMI (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 9
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg (3)
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
13.00
Brabrand IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B2 (2016) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 105
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg
Grønløkke Stadion
26.
søndag
13.15
AIA/Tranbjerg (3)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 9
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng (2)
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
13.15
AIA/Tranbjerg (4)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 9
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng (3)
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
13.30
IF Lyseng (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 9
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg (4)
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
13.30
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U8
U8 Drenge B2 (2016) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 105
Grønløkke Stadion
AGF, Aarhus
Grønløkke Stadion
26.
søndag
13.55
AIA/Tranbjerg (3)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 9
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng (3)
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
14.10
IF Lyseng (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 9
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg (3)
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
14.10
AIA/Tranbjerg (4)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 9
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng (2)
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
14.25
BMI (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 9
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg (3)
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
14.25
AIA/Tranbjerg (4)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 9
Lyseng Idrætspark
BMI (2)
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
15.00
Senior Football Club
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 81
Bøgeskov Idrætsanlæg
AIA/Tranbjerg
Bøgeskov Idrætsanlæg
27.
mandag
17.45
Hørning IF
Herre- Omklædningrum hjemmehold Nr. 4
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 727
Højbo Stadion
Bane 1
AIA/Tranbjerg
Herre - Omklædningsrum udehold Nr. 6
Højbo Stadion
Bane 1
27.
mandag
19.00
Stavtrup IF
Omklædning 1
-
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 35 år 11 mands 2023-24 • Kreds 4
AURA Park (Stavtrup)
Bane 1
AIA/Tranbjerg
Omklædning 2
AURA Park (Stavtrup)
Bane 1
27.
mandag
19.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Grønløkke Stadion
Stjær B
Grønløkke Stadion
27.
mandag
19.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands 2023-24 • Kreds 16
Grønløkke Stadion
VRI
Grønløkke Stadion
27.
mandag
19.00
AIA/Tranbjerg
Omklædning 7
-
Herrer
M+32
M+32 7:7 - Forår 2024 • Pulje 151
Grønløkke Stadion
Bane 1 A 7/8 mands bane væk kunstbane
Voerladegaard IF
Omklædning 5
Grønløkke Stadion
Bane 1 A 7/8 mands bane væk kunstbane
28.
tirsdag
17.30
AIA/Tranbjerg
-
Kvinder
U11
U11 Piger B1 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 63
Grønløkke Stadion
Brabrand IF
Grønløkke Stadion
28.
tirsdag
19.00
Hørning IF (S3/41)
-
Herrer
Senior
Oddset Pokalen 2024/25 • Pulje 1
Højbo Stadion
AIA/Tranbjerg (S1/9)
Højbo Stadion
28.
tirsdag
19.15
Ry Fodbold
-
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 313
INOX Park
AIA/Tranbjerg
INOX Park
Luk