Menu

Piger og drenge årgang 2016

Børn årgang 2016

Fodboldtræning for alle fodboldglade piger og drenge årgang 2016. Vi løber, leger, øver med bolden og lærer hinanden på kende. Vi spiller 5-mands og deltager løbende i stævner både efterår og forår. Vi tager tingene i børnenes tempo og har fokus på, at alle har en god oplevelse med at spille fodbold.

Kontingentet opkræves i april og august

Ind- og udmeldelse skal foregå via hjemmesiden under punktet "Om klubben". Der er løbende optagelse - og der er mulighed for at være med til træning og par gange, inden man melder sig ind. 

Følg med vores gruppe på Facebook: AIA FODBOLD ÅRGANG 2016 (https://www.facebook.com/groups/725501638269343)

 

Holdets stab

Træner
profil
Morten Daniel Dahm-Hansen
Træner
ingen pic
Mikkel Mathiasen
Træner
ingen pic
Lasse Toftgaard Kjeldmand
Træner
ingen pic
Michael Villekjær Fogh Nielsen

Træningstider

Piger og drenge årgang 2016
Dag Tid Omkl. Bane
Tirsdag 16:30 - 17:30 Bane 7 3-5 mands
Lørdag 09:00 - 10:00 Bane 7 3-5 mands

Spillerliste

profil
Abdul Malik Afriday
profil
Adrian Kutllovci
profil
Conrad Autzen Tronsen
ingen img
Ebbe Mathiasen
profil
Eddie Kjeldmand
profil
Eskil Aaholm Hillerslev
profil
Felix Bøhne
profil
Felix Theodor Fischer Spring
profil
Frederik Nørgaard
profil
Henry Fruerlund
profil
Johan Dahl Larsen
profil
Lucas Madsen
profil
Lucas Sommer Sahlertz
profil
Ludvig Pugdal Vanghøj
ingen img
Ludvig Røddich Beltoft
ingen img
Maximilian Draganski
ingen img
Mikkel Nielsen
profil
Milla Jepsen
profil
Mojib Mizan
profil
Niklas Holdt Just
profil
Noah Højland
profil
Noah Nissen
profil
Oliver Læssøe Navntoft
profil
Oscar Mortensen
profil
Sebastian Villekjær
profil
Theodor Lundgaard Boserup
ingen img
Villads Kragh Caprani
profil
Villads Tjørngaard Rasmussen
ingen img
Villum Muff Bannerholt
ingen img
Villy Sylvester Lindberg
profil
William Tønder Walsh
profil
William Weiss Dahm-Hansen
profil
Yakub Efe Mert

KampprogramU8 Drenge A Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 118

Marts 2024

AIA/Tranbjerg
Spillet
Hjemme
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

Kolt/Hasselager IF

Stavtrup IF
Spillet
Ude
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

AIA/Tranbjerg

Hørning IF
Spillet
Ude
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

AIA/Tranbjerg

KampprogramU8 Drenge B Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 136

Marts 2024

Solbjerg IF
Spillet
Ude
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
Spillet
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

Skødstrup SF (2)

AIA/Tranbjerg
Spillet
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

Hørning IF

KampprogramU8 Drenge C Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 156

Marts 2024

IF Lyseng
Spillet
Ude
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
Spillet
Hjemme
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

Viby IF

BMI (1)
Spillet
Ude
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg

KampprogramU8 Drenge A (2016) 5M TT • Pulje 36

Marts 2024

AIA/Tranbjerg
17. mar
Kl. 09.50
Hjemme
Aabyhøj Stadion

FC Horsens

Aabyhøj IF
17. mar
Kl. 10.30
Ude
Aabyhøj Stadion

AIA/Tranbjerg

VRI
24. mar
Kl. 12.30
Ude
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
24. mar
Kl. 13.10
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

FC Horsens

KampprogramU8 Drenge B2 (2016) 5M TT • Pulje 42

Marts 2024

AIA/Tranbjerg
16. mar
Kl. 15.30
Hjemme
Klank Kunstgræsbane

Aabyhøj IF

Viby IF
16. mar
Kl. 16.10
Ude
Klank Kunstgræsbane

AIA/Tranbjerg

Galten FS
23. mar
Kl. 10.00
Ude
MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
23. mar
Kl. 10.40
Hjemme
MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)

Aarhus Fremad

KampprogramU8 Drenge C (2016) 5M TT • Pulje 48

Marts 2024

AIA/Tranbjerg
16. mar
Kl. 10.00
Hjemme
Egelund Idrætscenter

Viby IF

BMI
16. mar
Kl. 10.30
Ude
Egelund Idrætscenter

AIA/Tranbjerg

FC Skanderborg
24. mar
Kl. 12.30
Ude
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
24. mar
Kl. 13.00
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

Viby IF

Næste kampU8 Drenge A (2016) 5M TT • Pulje 36

Hjemme mod
FC Horsens
17. mar
Kl. 09.50
Aabyhøj Stadion
U8 Drenge A (2016) 5M TT - Pulje 36

Næste kampU8 Drenge B2 (2016) 5M TT • Pulje 42

Hjemme mod
Aabyhøj IF
16. mar
Kl. 15.30
Klank Kunstgræsbane
U8 Drenge B2 (2016) 5M TT - Pulje 42

Næste kampU8 Drenge C (2016) 5M TT • Pulje 48

Hjemme mod
Viby IF
16. mar
Kl. 10.00
Egelund Idrætscenter
U8 Drenge C (2016) 5M TT - Pulje 48
Luk