Menu

Piger og drenge årgang 2016

Børn årgang 2016

Fodboldtræning for alle fodboldglade piger og drenge årgang 2016. Vi løber, leger, øver med bolden og lærer hinanden på kende. Vi begynder ved at spille kamp når vi er blevet kontrolleret med spillet. Vi tager ting i børnenes tempo og har fokus på, på alle har en god oplevelse med at spille fodbold.

Kontingentet 2022 udgør 900 kr. årligt og opkræves med 450 kr. i april / maj og 450 kr. i september.

Ind- og udmeldelse skal foregå via hjemmesiden under punktet "Om klubben". Der er løbende optagelse - og der er mulighed for at være med til træning og par gange, inden man melder sig ind. 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Lina Muff Bannerholt
Træner
profil
Morten Daniel Dahm-Hansen
Træner
ingen pic
Mikkel Mathiasen
Træner
ingen pic
Lasse Toftgaard Kjeldmand

Træningstider

Piger og drenge årgang 2016
Dag Tid Omkl. Bane
Onsdag 16:30 - 17:30 Bane 7 3-5 mands
Søndag 09:00 - 10:00 Bane 7 3-5 mands

Spillerliste

profil
Abdul Malik Afriday
profil
Adrian Kutllovci
ingen img
Anna Thomsen
profil
Asbjørn Andreassen
ingen img
Charlotte Theill Sørensen
profil
Conrad Autzen Tronsen
ingen img
Ebbe Mathiasen
profil
Eddie Kjeldmand
ingen img
Eskil Aaholm Hillerslev
profil
Felix Bøhne
profil
Johan Dahl Larsen
ingen img
Lucas Madsen
ingen img
Maximilian Draganski
ingen img
Mikkel Kjær Hoffmann
profil
Niklas Holdt Just
ingen img
Noah Højland
profil
Oliver Læssøe Navntoft
profil
Oscar Mortensen
profil
Sebastian Villekjær
profil
Theodor Lundgaard Boserup
profil
Thomas Grantzau
profil
Valde Emil Haugaard Faurholt
ingen img
Vihaan Jayam Suresh
ingen img
Villads Kragh Caprani
profil
Villads Tjørngaard Rasmussen
ingen img
Villum Muff Bannerholt
ingen img
William Tønder Walsh
profil
William Weiss Dahm-Hansen
ingen img
Yakub Efe Mert

KampprogramU7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 307

Oktober 2022

Kolt/Hasselager IF (1)
9. okt
Kl. 10.00
Ude
SuperBrugsen Kolt Park

AIA/Tranbjerg (2)

AIA/Tranbjerg (1)
9. okt
Kl. 10.00
Hjemme
SuperBrugsen Kolt Park

IF Lyseng (5)

AIA/Tranbjerg (2)
9. okt
Kl. 10.15
Hjemme
SuperBrugsen Kolt Park

Kolt/Hasselager IF (2)

Kolt/Hasselager IF (1)
9. okt
Kl. 10.15
Ude
SuperBrugsen Kolt Park

AIA/Tranbjerg (1)

Kolt/Hasselager IF (3)
9. okt
Kl. 10.30
Ude
SuperBrugsen Kolt Park

AIA/Tranbjerg (2)

Kolt/Hasselager IF (2)
9. okt
Kl. 10.30
Ude
SuperBrugsen Kolt Park

AIA/Tranbjerg (1)

AIA/Tranbjerg (2)
9. okt
Kl. 10.45
Hjemme
SuperBrugsen Kolt Park

IF Lyseng (6)

AIA/Tranbjerg (1)
9. okt
Kl. 10.45
Hjemme
SuperBrugsen Kolt Park

Kolt/Hasselager IF (3)

KampprogramU7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 308

Oktober 2022

BMI (1)
9. okt
Kl. 10.00
Ude
Egelund Idrætscenter

AIA/Tranbjerg (4)

AIA/Tranbjerg (3)
9. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Egelund Idrætscenter

Stilling IF (1)

AIA/Tranbjerg (4)
9. okt
Kl. 10.15
Hjemme
Egelund Idrætscenter

BMI (2)

BMI (1)
9. okt
Kl. 10.15
Ude
Egelund Idrætscenter

AIA/Tranbjerg (3)

BMI (3)
9. okt
Kl. 10.30
Ude
Egelund Idrætscenter

AIA/Tranbjerg (4)

BMI (2)
9. okt
Kl. 10.30
Ude
Egelund Idrætscenter

AIA/Tranbjerg (3)

AIA/Tranbjerg (4)
9. okt
Kl. 10.45
Hjemme
Egelund Idrætscenter

Stilling IF (2)

AIA/Tranbjerg (3)
9. okt
Kl. 10.45
Hjemme
Egelund Idrætscenter

BMI (3)

Næste kampU7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 307

Ude mod
Kolt/Hasselager IF (1)
9. okt
Kl. 10.00
SuperBrugsen Kolt Park
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober - Pulje 307

Næste kampU7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober • Pulje 308

Ude mod
BMI (1)
9. okt
Kl. 10.00
Egelund Idrætscenter
U7 Drenge (2016) 3M - søndag d. 9. oktober - Pulje 308