Menu

Drenge årgang 2009

Holdet betegnes som U13 i foråret 2022 og U14 fra efteråret 2022 under DBU.

Kontingentet opkræves med 640 kr. i april/maj og 640 kr. i september.

Ind- og udmeldelse skal foregå via hjemmesiden under punktet "Om klubben".

  Mvh.

BØRNEUDVALGET

Holdets stab

Træner
ingen pic
Mogens Lindgaard
Træner
profil
Kasper Green Schou
Holdleder
profil
Michael Christensen
Træner
ingen pic
Asger Thorsager
Træner
ingen pic
Christian Verholt

Træningstider

Drenge årgang 2009
Dag Tid Omkl. Bane
Tirsdag 17:00 - 18:15 Bane 4 11 mands trænings og kampbane
Torsdag 17:00 - 18:15 Bane 4 11 mands trænings og kampbane

StillingU14 Drenge/11 (2009) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Esbjerg fB (L1/602) 2 2 0 0 6
2 Kolding IF (L1/602) 2 2 0 0 6
3 Herning Fremad (L1/601) 2 2 0 0 6
4 FK Viborg (L1/601) 2 2 0 0 6
5 Løsning IF (L2B/614) 2 2 0 0 6
6 FS Holstebro (L2A/611) 3 2 0 1 6
7 VRI (L2A/Fyn) 3 2 0 1 6
8 Odder IGF (L2B/614) 3 2 0 1 6
9 Thisted FC (L2A/611) 3 2 0 1 6
10 Lystrup IF (L4/647) 3 2 0 1 6
11 FC Kolding Nord (L3/625) 3 2 0 1 6
12 Silkeborg IF (L1/601) 2 2 0 0 6
13 Skjern GF (L3/622) 3 2 0 1 6
14 AaB (L1/601) 2 2 0 0 6
15 Horsens Nord (L4/649) 3 2 0 1 6
16 IF Skjold Sæby (L3/621) 3 2 0 1 6
17 Skødstrup SF (L2A/Fyn) 3 2 0 1 6
18 Haderslev FK (L1/602) 2 1 0 1 3
19 Vildbjerg SF (L2A/611) 2 1 0 1 3
20 FC Silkeborg (L2B/614) 2 1 0 1 3
21 Aalborg KFUM (L2B/613) 2 1 0 1 3
22 FC Sønderborg (L2A/Fyn) 2 1 0 1 3
23 Randers Freja (L1/601) 1 1 0 0 3
24 Hjørring FK (L2A/611) 2 1 0 1 3
25 Aabybro IF (L4/641) 2 1 0 1 3
26 Stavtrup/Viby (L2B/614) 2 1 0 1 3
27 Hedensted IF (L4/649) 2 1 0 1 3
28 Team Horne-Hirtshals (L2B/613) 2 1 0 1 3
29 AGF (L1/601) 1 1 0 0 3
30 FC Aarhus Syd (L3/624) 2 1 0 1 3
31 SGI/SSK (L2B/615) 2 1 0 1 3
32 Nibe B (L5/664) 2 1 0 1 3
33 FC Fredericia (L2A/Fyn) 2 1 0 1 3
34 MorsØ FC (L4/643) 2 1 0 1 3
35 Sejs Svejbæk IF (L2B/614) 2 1 0 1 3
36 Ry Fodbold (L3/625) 2 1 0 1 3
37 TRIF (L3/624) 2 1 0 1 3
38 Ringkøbing IF (L3/622) 2 1 0 1 3
39 Aabenraa BK (L3/626) 2 1 0 1 3
40 Bording IF (L4/646) 2 1 0 1 3
41 Vinder kamp 571958 Skødstrup SF - Randers Freja 0 0 0 0 0
42 Vinder kamp 571959 Odder IGF - Esbjerg fB 0 0 0 0 0
43 Vinder kamp 571960 Løsning IF - AGF 0 0 0 0 0
44 Vinder kamp 571962 Haderslev FK - Silkeborg IF 0 0 0 0 0
45 IF Lyseng (L2A/Fyn) 1 0 0 1 0
46 Ikast FC (L2B/614) 1 0 0 1 0
47 Vejgaard B (L3/621) 1 0 0 1 0
48 Hobro IK (L2A/611) 1 0 0 1 0
49 AIA/Tranbjerg (L4/648) 1 0 0 1 0
50 Varde IF (L3/626) 1 0 0 1 0
51 Helle FC (L2A/Fyn) 1 0 0 1 0
52 Grenaa IF (L5/671) 1 0 0 1 0
53 Vejle B (L1/602) 1 0 0 1 0
54 FC Skanderborg (L2B/614) 1 0 0 1 0
55 BK 22 (L4/648) 1 0 0 1 0
56 Erritsø GIF (L4/650) 1 0 0 1 0
57 FC Horsens (L2B/614) 1 0 0 1 0
58 Vinding SF (L2B/615) 1 0 0 1 0
59 Spangsbjerg IF (L3/626) 1 0 0 1 0
60 Give Fremad (L5/676) 1 0 0 1 0
61 Hornbæk SF (L4/644) 1 0 0 1 0
62 Skibsby-Højene IF (L4/641) 1 0 0 1 0
63 Spjald IF (L5/667) 1 0 0 1 0
64 Jetsmark IF (L5/662) 1 0 0 1 0
65 Skagen IK (L5/661) 1 0 0 1 0
66 EIF/NSG (L5/676) 1 0 0 1 0
67 HOG Hinnerup (L2B/613) 1 0 0 1 0
68 Viborg FF (L5/669) 1 0 0 1 0
69 HEI (L2B/613) 1 0 0 1 0
70 Kolding B (L5/679) 1 0 0 1 0

StillingU14 Drenge Liga 4 (2009) 11M - Vinterturnering • Pulje 68

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hørning IF 5 4 0 1 12
2 Ry Fodbold 4 3 0 1 9
3 FC Skanderborg 5 1 1 3 4
4 AIA/Tranbjerg 4 0 1 3 1

Næste kampU14 Drenge Liga 4 (2009) 11M - Vinterturnering • Pulje 68

Hjemme mod
Ry Fodbold
25. feb
Kl. 10.00
Brøruphus Efterskole Kunstgræsbane
U14 Drenge Liga 4 (2009) 11M - Vinterturnering - Pulje 68

KampprogramU14 Drenge/11 (2009) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

August 2022

AIA/Tranbjerg (L4/648)
3 - 4
livescore
Hjemme
Grønløkke Stadion

Horsens Nord (L4/649)

KampprogramU14 Drenge Liga 4 (2009) 11M - Vinterturnering • Pulje 68

November 2022

FC Skanderborg
1 - 1
Ude
Fælleden kunstgræsbane

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
0 - 1
Hjemme
Brøruphus Efterskole Kunstgræsbane

Hørning IF
Januar 2023

AIA/Tranbjerg
1 - 3
Hjemme
Brøruphus Efterskole Kunstgræsbane

FC Skanderborg
Februar 2023

Hørning IF
5 - 0
Ude
Højbo Stadion

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
25. feb
Kl. 10.00
Hjemme
Brøruphus Efterskole Kunstgræsbane

Ry Fodbold
Marts 2023

Ry Fodbold
5. mar
Kl. 11.30
Ude
Ry Fodbold Kunstgræsbane

AIA/Tranbjerg

Holdets aktiviteterDrenge årgang 2009

Februar 2023
9.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
14.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
16.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
21.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
23.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
25.
lørdag

10:00 - 11:20

Kamp
AIA/Tranbjerg - Ry Fodbold
28.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Marts 2023
2.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
5.
søndag

11:30 - 12:40

Kamp
Ry Fodbold - AIA/Tranbjerg
7.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
9.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
14.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
16.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
21.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
23.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
28.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
30.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
April 2023
4.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
6.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
11.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
13.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
18.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
20.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
25.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
27.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Maj 2023
2.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
4.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
9.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
11.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
16.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
18.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
23.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
25.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
30.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Juni 2023
1.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
8.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
15.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
22.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning

Spillerliste

ingen img
Akram Mahboub Alhara
ingen img
Arthur Lock
ingen img
Balthazar Tompkins
ingen img
Christian Steiner Christensen
ingen img
Christian Verholt
ingen img
Daniel Christensen
profil
Daniel Jensen
ingen img
Ejner Bøllingtoft Juul
ingen img
Emil Falkensten Andersen
ingen img
Fabian Pfann Bagger
profil
Jonas Kunnerup Mohrsen
ingen img
Levi Mandu Martin
profil
Liam Emil Schou Løvegod
profil
Linus Eberhardt Sørensen
ingen img
Louii Tümmler-Andersen
ingen img
Marcus Stein Thorsager
profil
Milo Malmkvist
ingen img
Ozan Dursun
profil
Patrick Frier
ingen img
Rasmus Ahrendt Knudsen
profil
Thomas Dejbjerg
ingen img
Tim Verholt
ingen img
Viktor Krabbe
ingen img
Vitus A Mørkøv Debess
ingen img
Vitus Birkedal