Menu

Piger og drenge årgang 2017

Børn årgang 2017

Fodboldtræning for alle fodboldglade piger og drenge årgang 2017. Vi løber, leger, øver med bolden og lærer hinanden på kende. Vi begynder ved at spille kamp når vi er blevet kontrolleret med spillet. Vi tager ting i børnenes tempo og har fokus på, på alle har en god oplevelse med at spille fodbold.

Kontingentet opkræves i april og august

Ind- og udmeldelse skal foregå via hjemmesiden under punktet "Om klubben". Der er løbende optagelse - og der er mulighed for at være med til træning og par gange, inden man melder sig ind. 

 

 

 

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Lasse Hein Bønnelykke
Træner
ingen pic
Jens Kühnel Bugge
Træner
profil
Pouel Thomsen
Træner
ingen pic
Michael Møller

Træningstider

Piger og drenge årgang 2017
Dag Tid Omkl. Bane
Søndag 09:00 - 10:00 Bane 7 3-5 mands

Spillerliste

ingen img
Alfred Ørting Buhl
ingen img
Atlas Saltoft Moussavi
profil
Carl Emil Remmer
ingen img
Eske Emil Duus Egander
profil
Frej Hvalsøe
ingen img
Gilbert Vaarby Dalkvist
profil
Hektor Emil Espersen
profil
Joey Pham
ingen img
Julian Espinosa Nielsen
ingen img
Kaiwan Talaash
profil
Konrad Arend Strøm de Feuth
ingen img
Konrad Sønberg Willumsen
profil
Logan Langlo
ingen img
Ludvig Møller Flodgaard
profil
Mads Thomsen
profil
Magnus M. Nymand
profil
Malthe Fiedler Logan
profil
Marius Kühnel Bugge
ingen img
Milo Hein Bønnelykke
profil
Oliver Rigtrup Thomasen
profil
Oscar Camilo Askgaard Møller
profil
Oscar Ebert Just
profil
Otto Bæk Meyer
profil
Peter Borup Sørensen
profil
Viggo Rosenberg Hedelund
profil
Villads Christensen

KampprogramU7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 14. april • Pulje 10

April 2024

AIA/Tranbjerg (1)
Spillet
Hjemme
SuperBrugsen Kolt Park (KHIF-Kunstgræs)

Odder IGF (1)

AIA/Tranbjerg (2)
Spillet
Hjemme
SuperBrugsen Kolt Park (KHIF-Kunstgræs)

Odder IGF (3)

Kolt/Hasselager IF (1)
Spillet
Ude
SuperBrugsen Kolt Park (KHIF-Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg (1)

Kolt/Hasselager IF (2)
Spillet
Ude
SuperBrugsen Kolt Park (KHIF-Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg (2)

AIA/Tranbjerg (1)
Spillet
Hjemme
SuperBrugsen Kolt Park (KHIF-Kunstgræs)

TMG

Kolt/Hasselager IF (2)
Spillet
Ude
SuperBrugsen Kolt Park (KHIF-Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg (1)

AIA/Tranbjerg (2)
Spillet
Hjemme
SuperBrugsen Kolt Park (KHIF-Kunstgræs)

Kolt/Hasselager IF (1)

TMG
Spillet
Ude
SuperBrugsen Kolt Park (KHIF-Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg (2)

AIA/Tranbjerg (1)
Spillet
Hjemme
SuperBrugsen Kolt Park (KHIF-Kunstgræs)

Odder IGF (3)

Odder IGF (1)
Spillet
Ude
SuperBrugsen Kolt Park (KHIF-Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg (2)

KampprogramU7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 14. april • Pulje 12

April 2024

AIA/Tranbjerg (3)
Spillet
Hjemme
Spektrum Odder

BMI (1)

AIA/Tranbjerg (4)
Spillet
Hjemme
Spektrum Odder

BMI (2)

Odder IGF (2)
Spillet
Ude
Spektrum Odder

AIA/Tranbjerg (3)

Odder IGF (4)
Spillet
Ude
Spektrum Odder

AIA/Tranbjerg (4)

AIA/Tranbjerg (3)
Spillet
Hjemme
Spektrum Odder

Solbjerg IF

Odder IGF (4)
Spillet
Ude
Spektrum Odder

AIA/Tranbjerg (3)

AIA/Tranbjerg (4)
Spillet
Hjemme
Spektrum Odder

Odder IGF (2)

Solbjerg IF
Spillet
Ude
Spektrum Odder

AIA/Tranbjerg (4)

AIA/Tranbjerg (3)
Spillet
Hjemme
Spektrum Odder

BMI (2)

BMI (1)
Spillet
Ude
Spektrum Odder

AIA/Tranbjerg (4)

KampprogramU7 Dr. (2017) Nybegynder 3:3 - søndag d. 14. april • Pulje 26

April 2024

Brabrand IF (2)
Spillet
Ude
MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
Spillet
Hjemme
MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)

Viby IF (1)

AIA/Tranbjerg
Spillet
Hjemme
MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)

BK 22

Viby IF (2)
Spillet
Ude
MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)

AIA/Tranbjerg

Brabrand IF (1)
Spillet
Ude
MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)

AIA/Tranbjerg
Luk